Ślub humanistyczny: jak stworzyć wyjątkową i spersonalizowaną ceremonię

ślub

Coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie ślubu humanistycznego, czyli ceremonii niewykonywanej przez przedstawiciela instytucji religijnej. Ślub humanistyczny daje ogromną swobodę w kreowaniu wyjątkowej i spersonalizowanej uroczystości, która odzwierciedla wartości i przekonania pary młodej.

slub

1. Wybierzcie prowadzącego:

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej osoby, która poprowadzi ceremonię. Może to być przyjaciel, członek rodziny, a nawet zawodowy celebrant humanistyczny. Ważne, aby osoba ta była otwarta na Wasze pomysły i potrafiła stworzyć wzruszającą i wyjątkową atmosferę.

2. Stwórzcie własne przysięgi:

Zamiast tradycyjnych przysięg, możecie napisać własne, które będą odzwierciedlać Waszą wyjątkową więź i obietnice,jakie składacie sobie nawzajem. Możecie również włączyć do ceremonii utwory muzyczne, wiersze lub fragmenty literatury, które mają dla Was szczególne znaczenie.

3. Wybierzcie miejsce na ceremonię:

Miejsce ceremonii może być dowolne, w zależności od Waszych preferencji. Może to być piękna plenerowa sceneria, sala bankietowa, a nawet Wasz własny dom. Ważne, aby miejsce było zgodne z Waszą wizją i odpowiadało Waszym potrzebom.

4. Zadbajcie o oprawę muzyczną:

Muzyka odgrywa ważną rolę w tworzeniu atmosfery ceremonii. Wybierzcie utwory muzyczne, które są dla Was ważne i które podkreślą wyjątkowy charakter Waszej uroczystości. Możecie zaprosić na ceremonię muzyków na żywo lub stworzyć własną playlistę.

5. Włączcie rytuały i symbole:

Do ceremonii możecie włączyć rytuały i symbole, które mają dla Was znaczenie. Może to być np. zapalenie świec,posadzenie drzewa, wymiana pierścieni lub wspólne picie z kielicha.

6. Zadbajcie o wyjątkową atmosferę:

Stwórzcie niepowtarzalną atmosferę dzięki dekoracjom, oświetleniu i innym elementom, które podkreślą wyjątkowy charakter Waszego ślubu.

7. Zapewnijcie komfort gościom:

Pamiętajcie o zapewnieniu gościom odpowiedniego komfortu. W zależności od miejsca i pory roku, możecie np.rozstawić krzesła lub ławki, przygotować koce i poduszki, a także zapewnić napoje i przekąski.

8. Uwiecznijcie wyjątkowe chwile:

Zadbajcie o profesjonalną sesję zdjęciową i filmową, która uwieczni piękno ceremonii i wzruszające chwile Waszej uroczystości.

Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, aby Wasz ślub był odzwierciedleniem Waszej miłości i wartości. Nie bójcie się eksperymentować i tworzyć wyjątkowej uroczystości, która na zawsze pozostanie w Waszej pamięci i sercach Waszych bliskich.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Summer Band

Summer Band

Zespół na twoje wesele!